Dzień Otwarty Notariatu to ogólnopolska akcja edukacyjna notariuszy, której celem jest zwiększenie świadomości, jak ważne jest, aby w porę podejmować dotyczące nas istotne decyzje prawne i w porę załatwiać związane z nimi formalności, zanim nasz brak działania doprowadzi do niechcianych konsekwencji.
W sobotę 22 listopada 2025 r. w godzinach 10.00 - 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim, ul. Konstytucji 3 Maja 1, notariusze udzielą bezpłatnych informacji prawnych i pomogą rozwiązać najczęstsze życiowe dylematy dotyczące m.in.:
- testamentów, dziedziczenia i zachowku oraz darowizn,
- umów majątkowych małżeńskich (np. rozdzielność/intercyza) i bezpiecznego podziału majątku,
- nieruchomości (kupno/sprzedaż, księgi wieczyste, najem okazjonalny, pełnomocnictwa, poświadczenia),
- spółek i spraw firmowych (zakładanie i zmiany w spółkach),
- spraw transgranicznych (np. dziedziczenie majątku za granicą).
Więcej informacji o akcji na stronie Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim w tym miejscu:
https://www.minsk-maz.pl/wydarzenia/dzien-otwarty-notariatu-w-naszym-urzedzie



