Tegoroczny Przegląd Piosenki dla Nauczycieli jego uczestnicy zakończyli śpiewając:
„Gdy ucichnie już miasto po pracy
Gdy zapalą się lampy pod wieczór
Będą razem i znów zaśpiewają
Nim do swoich rozjadą się szkół”
Zaśpiewali w piątek, 3 lutego 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, tym razem przekształconej w salę koncertową. Na widowni zasiedli sympatycy imprezy, która została na stałe wpisana do kalendarza imprez powiatowych, a którą swym patronatem objął Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński.
W pogodny nastrój wspólnej zabawy wprowadził widzów i uczestników Przeglądu koncert muzyczny szkolnego zespołu Avista, który na ten niezwykły wieczór zmienił swój skład, bowiem gościnnie na gitarze zagrał Dyrektor Zespołu Pan Tomasz Płochocki.
W Jubileuszowym Przeglądzie, jak we wszystkich poprzednich, uczestniczył Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński. Na widowni zasiedli również: Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Pani Emilia Piotrkowicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Ireneusz Piasecki, Prezes mińskiego oddziału ZNP Pan Stanisław Mejszutowicz oraz prawdziwa fanka i dobry duch Przeglądu, pani Wanda Izabela Rombel.
Otwarcia Przeglądu dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy Pan Tomasz Płochocki i Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński, a w ich wystąpieniach, jak zawsze podczas przeglądu, królował żart i dowcip, którego dyktatowi poddali się wszyscy uczestnicy i widzowie imprezy.
Tegoroczny Przegląd zdominowały występy zespołów nauczycielskich. Zespół „Raz do Roku”, którego skład tworzą nauczyciele z „Mechanika” tym razem sięgnął do tradycji szkoły i inspirowany pasjami „samochodowymi” wyśpiewał, traktując ją z przymrużeniem oka, historię motoryzacji.
Nauczyciele z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim rozbawili publiczność występem, którego hasło przewodnie brzmiało „jestem belfrem”. Ich występ odkrył przed publicznością nie tylko zdolności wokalne nauczycieli, ale i ich talenty tekściarskie.
Panie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okuniewie także tym razem nie zawiodły oczekiwań publiczności i w krzywym zwierciadle satyry przedstawiły aktualne problemy szkolnictwa, stojącego u progu reformy oświaty.
Prawdziwie profesjonalne występy przygotowali nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie oraz nauczyciele Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim - ich popisy śpiewacze i aktorskie opatrzeć można komentarzem: co za talent, co za gracja, co za styl!
Serca publiczności podbiła solowym występem, biorąca po raz pierwszy udział w Przeglądzie, Pani Magdalena Duszczyk z Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych „Możesz Więcej” z Nowego Zglechowa.
Zespoły: „Promyk”, kierowany przez Pana Zdzisława Koseskiego i „Ich Dwoje”, którego solistką jest Pani Janina Kieliszczyk, bawiły widownię śpiewem znanych ludowych piosenek.
Przewodnim motywem tegorocznego Przeglądu stał się przebój „Bałkanica” i rzeczywiście się działo: były nie tylko śpiewy i żarty, popisy aktorskie, pomysłowe dekoracje i niezwykłe stroje, uniesieni nastrojem uczestnicy i widzowie ruszyli również w tan, w wężowym korowodzie dowodząc radości życia, zdolności do beztroskiej zabawy.
Ponieważ ideą Przeglądu jest integracja środowiska nauczycielskiego, pokazanie talentów nauczycieli, ich dystansu do siebie i problemów świata, zdolności do wystawienia się na osąd publiczności, więc nie ma w nim miejsca na rywalizację, nie powołuje się jury- wszyscy są zwycięzcami, dla których nagrodą jest uśmiech widowni, sympatycznie spędzony czas z kolegami „po fachu”.
Uczestnicy Przeglądu, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego i ZNP, otrzymali pamiątkowe upominki, a sponsorzy, przyjaciele (a także uczestnicy) – podziękowania przygotowane przez organizatora imprezy, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.
O oświetlenie i nagłośnienie sali zadbali życzliwi imprezie pracownicy Miejskiej Szkoły Artystycznej.
A po występach był czas na rozmowy, wspólne wypicie kawy, przekąszenie „czegoś smacznego” w kawiarence „Azyl” prowadzonej przez Panią Marzenę Grzegorek - właścicielkę firmy LIBDAR.
Obecność przedstawicieli lokalnych mediów: Pana Jana Zbigniewa Piątkowskiego, redaktora i właściciela „Medial Piątkowski”, a także patrona medialnego Przeglądów oraz Pana Alberta Bakuły z „Nowego Dzwonu” jest gwarantem rzetelnej relacji z wydarzeń i atmosfery Przeglądu.
„Do zobaczenia za rok, bo znowu będzie się działo!” - tak żegnali się goście i uczestnicy Przeglądu, a będzie się działo, to pewne.