15 sierpnia, obchodzimy Święto Wojska Polskiego – dzień poświęcony wszystkim żołnierzom, którzy na przestrzeni dziejów bronili naszej Ojczyzny oraz tym, którzy dziś stoją na straży naszego bezpieczeństwa.
Święto to upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku – jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i Europy.
Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego, w tym mieszkańcom powiatu mińskiego pełniącym służbę w kraju i poza jego granicami. Dziękujemy za Waszą odwagę, poświęcenie i gotowość do obrony naszej wolności.