Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbyło się podpisanie umowy użyczenia sprzętu przeznaczonego do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej przez KP PSP w Mińsku Mazowieckim, realizowanych w ramach porozumienia zawartego w 2025 roku.
Podpisanie użyczenia nastąpiło w obecności przedstawicieli Zarządu Powiatu Mińskiego: Wicestarosty Powiatu Mińskiego Urszuli Pacygi oraz Członków Zarządu – Roberta Grubka, Piotra Ładno i Damiana Kacprowicza. W wydarzeniu uczestniczył również Komendant Powiatowy PSP w Mińsku Mazowieckim st. kpt. Tomasz Kosznik oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Marcin Całka.
Podpisanie umowy jest efektem realizacji zapisów Uchwały Zarządu Powiatu Mińskiego dotyczącej przekazania sprzętu na potrzeby realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej. Szczegółowy wykaz przekazywanego sprzętu wraz z jego wartością został określony w uchwale Zarządu Powiatu.
Szczególną uwagę zwraca zakup drona wraz z podstawowym wyposażeniem dla grupy dronowej. Pozyskanie tego sprzętu jest wynikiem zgłoszonych potrzeb doposażenia Komendy po pożarze z 13 lipca 2025 roku przy ul. Dźwigowej. Nowe wyposażenie zwiększy możliwości prowadzenia działań rozpoznawczych, poszukiwawczych oraz wspierających działania ratowniczo-gaśnicze i zarządzanie kryzysowe.
Sprzęt został zakupiony dzięki środkom pozyskanym od Wojewody Mazowieckiego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia oraz wsparcie działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Mińskiego.
#OchronaLudności #ObronaCywilna #PSP #PowiatMiński




