Trasa nr 1
Marysin Wawerski – Wesoła - Sulejówek – Długa Szlachecka - Długa Kościelna – Halinów – 19 km
Trasa w całości prowadzi szosami asfaltowymi. Możliwości skrócenia trasy: dojazd PKP do Sulejówka. Możliwość zakończenia trasy na stacji kolejowej w Halinowie. W Sulejówku i w Halinowie liczne punkty gastronomiczne. Atrakcje turystyczne w rejonie: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, drewniana dzwonnica z XV w. i murowana plebania przy nowo wybudowanym kościele p.w. św. Anny w Długiej Kościelnej, zabytkowy park w Halinowie, dolina rzeki Długa oraz stawy rybne (wraz ze smażalnią ryb oraz barem) przed Halinowem przy drodze do Chobotu.
Trasa nr 2
Celestynów – Kołbiel – Zalesie – Siennica – Łękawica – Cegłów – 30 km
Trasa prowadzi szosami asfaltowymi. W Siennicy skrzyżowanie z drogą wojewódzką do Seroczyna. Alternatywnie może być rozpoczęta w Cegłowie, gdzie znajduje się stacja PKP. Teren atrakcyjny przyrodniczo, ukształtowany przez morenę czołową lodowca, trzykilometrowy odcinek trasy tuż przed Cegłowem prowadzi przez tereny rezerwatu jodłowego „Jedlina”. Główne atrakcje turystyczne – Celestynów: miejsce odbicia więźniów z transportu w dniu 20 maja 1943 r. przez oddział AK dowodzony przez „Zośkę” (opis akcji w powieści „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego) o czym przypomina tablica na zabytkowym budynku kolei nadwiślańskiej; Kołbiel – zabytkowy kościół; Siennica – kościół barokowy i klasztor reformatów z 1754 r. oraz Izba Pamięci Siennickich Szkół w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich (m.in. eksponaty związane z udziałem szkoły w „strajku szkolnym” w 1905 r.) Cegłów: zabytkowy kościół parafii rzymskokatolickiej z ołtarzem wykonanym przez mistrza Lazarusa, ucznia Wita Stwosza oraz zabytkowy kościół parafii mariawickiej.
Opracowano na podstawie folderu wydanego przez Centralny Ośrodek Informacji Turystycznej w Warszawie, red. Magdalena Łań, Oficyna Przeglądu Powszechnego